İzmir Amerikan Lisesi’nden mezun olduktan sonra, lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Sosyoloji bölümünde tamamlamıştır. Lisans üstü eğitimine ise Sorbonne Üniversitesi’nde Sosyal Mühendislik alanında devam etmiştir.

Yönetim ve Organizasyon doktora derecesi almış olan Cihan; Bilgi, Bahçeşehir ve Yeditepe Üniversitesi’nde Yönetim ve Organizasyon ile araştırma alanında lisans üstü dersler vermekte ve şirketlere kurum içi konularda eğitmenlik/danışmanlık yapmaktadır. Eğitimlerde uzmanlık alanı yönetsel beceriler, örgütsel davranış, kurum içi iletişim, çatışma çözümü, örgütsel güç ve politika ve pazar araştırmadır.

Pazar araştırma sektöründe uzun süredir araştırmacı olarak hizmet verdikten sonra PRAGMA Araştırma ve Danışmanlık bünyesinde Genel Müdür olarak araştırma, danışmanlık ve eğitim faaliyetlerine devam etmektedir.

Ertay Örmen, ACC, SCPC,

Galatasaray Lisesi ve İ.Ü. Siyasal Bilgiler Fakültesi, Kamu Yönetimi bölümü mezunudur. İ.Ü. İşletme İktisadı Enstitütüsü’nde Finansal Kurumlar Yöneticiliği ihtisası yapmıştır.

Kurumsal hayatına Sabancı Holding başlamış ve holding bünyesinde olan Aksigorta’da devam etmiştir. Daha sonra bankacılık sektöründe okul olarak nitelendirilen İnterbank’a girmiştir. Hazine bölümünde bir süre çalıştıktan sonra bankaya bağlı şirketlerden Türkiye’nin ilk ve tek özel kredi kartı şirketi olan Anadolu Kredi Kartları’nda (AKK) finans müdürü olarak görev yapmıştır. Uzun yıllar AKK’da ust düzey yönetici olarak çalışmış; AKK’nın Türkiye’de ilk ve tek olması nedeniyle TMSF ile Çukurova, Nergis ve Zorlu gruplarının içinde çalışma fırsatı bulmuştur. AKK sonrası kısa bir süre turizm sektöründe kendi işini yapmış. Yoluna özel sektör şirketlerine Yönetim Danışmanlığı yaparak devam etmiştir. TransTürk Holding’den (TTH) gelen teklif üzerine grup şirketlerinden birinin başına geçmiş sonrasında da bir süre holdingin CFO’luğunu yapmıştır.

Sola Unitas Academy’de ACTP programını bitirmiş; Yönetici ve Takım koçluğu eğitimlerini başarı ile tamamlamıştır. Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) tarafından ACC ünvanına sahip Türkiye’deki sayılı koçlardan biridir.

Danışanlarının kendi hayatlarının kontrolünü kendi ellerine aldıklarında onlarda gördüğü değişimden ve ilerlemeden büyük mutluluk ve keyif almaktadır.

Necdet UYGURER

Mesleki

Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletmecilik Bölümü mezunudur. ( Lisans 1974, Şeref Derecesi ile, Yüksek Lisans 1976, Yüksek Şeref Derecesi ile pazarlama ve sistem teorileri ana dallarında )

İlk iş deneyimi olarak 1972 yılında Cleveland, Ohio, ABD de satış stajı ve sonrasında satış asistanlığı yapmıştır.

1975 yılında yüksek lisans yaparken başladığı çalışma hayatı1987 yılında kendi şirketini kurana kadar profesyonel olarak devam etmiş ve en son Şişe Cam Holding, holding pazarlama müdür yardımcılığı görevinde bulunmuştur.

1987 Yılında yönetim danışmanlığı alanında serbest çalışmaya başlayarak, İsviçre ve İngiltere merkezli uluslararası ticaret gruplarının Türkiye temsilciliği, kurucu genel müdürlük ve yönetim kurulu üyeliklerini yapmıştır.

Bu görevi nedeniyle uluslararası borsalarda işlem yapma eğitim, sertifikaları ve deneyimi kazanmıştır.

1990-1994 arasında yoğun olarak dış ticaret şirketleri, borsa aracı kurumları ve döviz ticaret şirketlerine, 1994- 1996 arasında yurt dışında etkin Türk taahhüt şirketlerine, 1996-2002 arasında ise bir yanda ithalat, ve mağaza zinciri diğer yanda markalaşma amaçlı sanayi şirketlerine danışmanlık hizmetleri vermiştir.

2002- 2006 Döneminde hizmet verdiği şirketler küçük boyutta yabancı sermayeli kredi derecelendirme, ERP ve gerçek zamanlı müşteri araştırma şirketleri olmuştur. 2006 ile 2010 yılları arasında satış noktalarında elektronik satış ve pazarlama çözümleri sunan şirketlere satış, satış yönetimi, satın alma yönetimi ve yönetim danışmanlığı hizmetleri vermiştir.

2010 ile 2012 arasında yabancı sermayeli mühendislik ürünleri satış ve yabancı sermayeli tanıtım ajansları odaklı danışmanlık hizmetleri verdikten sonra 2013 ten bu yana çok ağırlıklı olarak, satış kota-prim sistemleri kurulması, satın alma ve satış bütçeleri kurgulama ve yönetimi, satış ve satın alma organizasyonları alanlarında hizmet vermektedir.

Bu kapsamda halen aktif satış grupları danışmanı, satış eğitmeni ve satış koçu olarak kurumsal satış sorumlulukları da taşımaktadır.

Aralarında önemli marka olmuş Amerikan ve İngiliz şirketlerinin bulunduğu pek çok firmada satış ve satın alma sertifikasyon ve yetkinlik eğitimleri almış, satış kadroları kurma sorumlulukları taşımıştır.

1987 yılından bu yana yüzden fazla kadar kuruluşa yönetim danışmanlığı hizmeti vermiş olup, proje monografisi şeklinde bir kitabı bulunmaktadır.

Akademik

UYGURER, 1998 ile 2008 yılları arasında  Yedi Tepe Üniversitesinde değişken zamanlı öğretim görevlisi olarak  İşletme Bölümünde, lisans ve yüksek lisans düzeyinde aralarında “ pazarlama yönetimi “, “ satış yönetimi “, “ uluslar arası pazarlama “, uluslar arası pazarlama yönetimi “ bulunan ondan fazla farklı ders vermiştir. Aynı zamanda Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümünde, lisans ve yüksek lisans düzeylerinde Retailing, Promotion Management ve Marketing Channels dersleri vermiş bulunmaktadır.

Profesyonel Eğitim

Geçmişte Galatasaray Üniversitesi iletişim yüksek lisans, Bilgi Üniversitesi işletme, Swiss Otel bünyesindeki London College of  Management, London College of Public Relations programlarında eğitmenlik yapmış olup, AHLA, American Hotel Lodging Association, EIPM European Institute of Purchasing Management sertifikalı eğitmenidir.

Necdet UYGURER Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezinin de eğitmen/danışmanları arasında bulunmuştur. Bu kapsamda Merkezin Yapı Kredi Emeklilik ile birlikte kurduğu “ Bireysel Emeklilik ve Sigorta Akademisinde “ Yapı Kredi Emeklilik satış kadrolarına satış, müzakere teknikleri ve marka eğitimlerini vermiştir. Merkezin  Metro, Real, Cash and Carry grubu ile kurduğu “ Metro Management Academy “ bünyesinde ise  mağaza yönetim kadrolarına, bireysel ve kurumsal satış için müzakere teknikleri ve satın alma projelendirme seminerleri vermiş ve uygulamalı mağaza projelerine de danışmanlık yapmıştır.

Müellifi olduğu 600 den fazla eğitim semineri bulunmaktadır.

Koçluk

Necdet UYGURER uzman düzeyinde, yaşam ve profesyonel koçluk diplomalarına sahip olan sertifikalı bir koçluk eğitmenidir ve aynı zamanda  usta uygulamacı ve sertifikalı eğitmen düzeylerinde NLP diplomalarına da sahip bulunmaktadır.

(Certified Premium Advanced Master Trainer Coach dahil 9 farklı koçluk ve Certified Premium Advanced Master NLP Trainer dahil 7 farklı NLP diploması)

Koçlukta uzmanlaştığı alanlar yönetici, iş ve satış koçlukları ( executive coaching, business coaching, sales coaching ) olup, satış dahil bazı koçluk eğitim ve hizmetlerini İngilizce vermektedir.

Koçluk hizmeti verdiği yöneticiler 50 yaş grubunda satış üst yöneticileri ve 60 yaş grubunda yabancı sermayeli şirket genel müdürleridir.

Topluma Hizmet

İstanbul – Sarıyer Rotary kulübü kurucuları arasında olup, kulübün geçmiş dönem başkanlarındandır. İstanbul – Sarıyer Rotaract ve İstanbul – Tarabya Rotary Kulüpleri kurucusudur. İstanbul – Ulus, Rajkot – Rajkot Hindistan Rotary kulüplerinde onur üyeliklerinde bulunmuştur  ve Atlanta – Buckhead Rotary Kulübü onur üyesidir. Uluslararası Rotary Vakfı ( TRF ) uluslararası proje danışmanlığı ve proje denetmenliği görevleri nedeni ile Hindistan ve Rusya Uzak Doğusunda bulunmuş ve Rotary Vakfının müstesna proje yöneticilerinden oluşan “Cadre” grubunda hizmet vermiştir.  Vakfın Paul Harris Dostu, Benefactor ve Büyük Bağışçı sıfatlarını taşımaktadır. Topluma hizmet projeleri kapsamında, hastaneler ve eğitim projeleri için yurt içi ve dışında 20 Milyon ABD Dolarını aşkın fon yaratmış bulunmaktadır.

Diğer

Türkiye nin en genç bakan danışmanları arasında bulunmaktadır ( 1978 )

NECDET UYGURER KURUMSAL EĞİTİM REFERANSLARI LİSTESİ

ÖNEMLİ NOT; Kurumsal eğitimler Necdet UYGURER ’in “açık” eğitimlerine herhangi bir şekilde bir veya iki çalışanını gönderen şirketlerin listesi DEĞİLDİR. Liste özellikle Necdet UYGURER Eğitimi talep etmiş olan ve genelde katılımcı sayısı ortalama 15 ve üzeri olan, şirkete özgü, hemen hepsi şirket mekanlarında veya sadece şirkete tahsis edilmiş mekanlarda yapılan kuruma özgü eğitimlerdir.

27 Kasım 2019 Toplam 279 Şirket ve Kurum

A

ABP Gıda/AKIM METAL/ AKIM PLAS/ AKIM METAL ARGE/ AKŞAM Gazetesi / ADV Reklamcılık /AEGON Sigorta/ ALARKO CARRIER /ALATON Endüstriyel/ALTERNATİF Yurt Dışı Eğitim/ AKÇEZ – SEDAŞ/

Akademi İstanbul/ Akademik Platform/ AKZO NOBEL/ALTIN FİDE /ANC/AHLA AMERICAN HOTEL AND LODGING ASSOCIATION/ Anadolu Denizcilik / Antik Kapı, İzmit/ANTİK DANTEL/ ALFA Elektrik / Assist Gümrükleme

ARI Makine/ARTI Elektronik /ASELSAN/AYVAZ ENDÜSTRİYEL/ AVANSAŞ/ALTINYATAK/ AUDİO Elektronik / ARKHE Eğitim/ARTEMİS Gıda (MEZİZ)/ASİL ÇELİK/ATOMİKA 33

B

Bakırköy Town Center / BAYKUR Gıda / BANVİT / BANDIRMA TİCARET ODASI – Kadın Girişimciler Grubu/ Bandırma Anadolu Lisesi/ BEST Transformatör/ BETEK Filli Boya / BERİCAP/ BAUHAUS / BİM

BİLGİ Üniversitesi İşletme Bölümü / BİODER/ BMD Birleşik Markalar Derneği /BİOMERİEUX/ BİYMED/BOSCH/ BOĞAZİÇİ Üniversitesi / Boğaziçi Eğitim/Bosphorus Conferences /BOZANKAYA – Ankara/

BRİSA /BÜMED, Boğaziçi Üniversitesi Mezunları Derneği/ BÜYEM, Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi/BRUSASEATING – Bursa/ BURGMANN /BURÇ Elektronik/ BUMERANG Eğitim 27

C

CA Denizcilik/ CASH AND CARRY / ÇAYELİ BAKIR (Quantum Investments) /ÇEKOK Antalya/ CİVİL Mağazacılık/CHRYSO/CLARIANT Türkiye./CMS Jant İzmir / ÇAĞDAŞ Holding – Bodrum/ ÇUHADAROĞLU Holding /Çanakçılar – CREAVIT  11

D

DEV AKADEMİ/DESTEK Bilgisayar – Ankara/ DESTEK Bilgisayar -İstanbul/ Demedya / DHL/ DİMES / DOĞTAŞ / DÖHLER/DURAK Tekstil/ DURAVİT/DURMAZ – WÖLFL/ DÜZEY Pazarlama 12

E

EATON CORP. İstanbul / ERDEK TİCARET ODASI/ERDEK Lisesi/ EEC Elektronik  / EGE Kimya/ El Kenz Denizcilik /EMGEN OPTİK/EMO –AYVAZ/EREN Holding/ ENERJİSA /ENGLISH CORSAIR- KINCAID-HAMMARY – LA CROSS

ERKUNT TRAKTÖR/ESALCO – BOROCHEMİE/EVYAP/ER-Bİ /E. D. and F Man İstanbul / EIPM – EUROPEAN INSTITUTE OF PURCHASING MANAGEMENT 17

F

FESTO/ FLOKSER/FORD OTOSAN, Gölcük /FİLM Ofis / FORM Mühendislik – FORM Grup 6

G

GALATASARAY Üniversitesi Yüksek Lisans /GENCALLAR Giyim/GEMSAN/GİZMOR/AY YILDIZ -GOLDMASTER Grubu /GÖBEKLİOĞLU Medikal/GRUNDFOS/ 7

H

H.AYVAZ Endüstriyel Grubu/HBW Akademi/HAT BORU – Hatay/HAYAT HOLDİNG/Michael HUBER/ HUGO BOSS İzmir 6

I

ING Bank/INGERSOLL RAND /IKON YAPI/ IMCD Dış Ticaret/ISTANBUL ACADEMY/İNTERKAN/İNTERFİKS Yapı Kimyasalları/INTERTRANS Ltd/INTER PAZARLAMA – INTER SOLAR  /İPEKYOL/ İMKB/ İş Merkezleri Yönetim ve İşletim/ İTKİB 13

K

KARBEL- KARTOPU- HOBİUM Grubu/KAMA Dış Ticaret / Kastamonu Entegre Ağaç, Gebze  /KARMOD/ KAYALAR Kimya /Kiraz Döviz/KIBRIS İKTİSAT BANKASI – Lefkoşa/KOÇTAŞ/ KOMBASSAN / KONYALI – Saat/KOROZO 11

L

LA MARKA/LAZY BOY/ LC WAİKİKİ – ZİRVE MİMARLIK/KOTON/LEOGRAND Otel, Kişinev, Moldova / LEVİ STRAUSS Türkiye/LONDON SCHOOL OF PUBLIC RELATIONS İstanbul 7

M

MAGNETİ MARELLİ (MAKO)/MAKİNA MÜHENDİSLERİ ODASI İstanbul/ MALATYA Beton /MAN Otobüs – Kamyon/MARCA Bilişim/MASTER Class/MARCA Dekorasyon/ MARDAV/ MAURİ MAYA, Bandırma/ Mavi Eğitim/ MENGERLER Bursa/

MERAM Elektrik/ MTM Plastik/ MERİNOS Bursa /METRO Marketler/ MERCEDES BENZ TÜRK/MERMERLER Otomotiv/ METİN GIDA, Afyon /Mc Imperium Eğitim/METTLER –TOLEDO/ MİTAŞ Grubu – Ankara/ MUSTAFA NEVZAT İlaç 22

N

NAKAVT Akademi/NEL Elektronik Ankara / NANOTEK /NDT SERVİS/NUMEYSIS ANKARA/NURTEKS/ NZP Makine 7

O

ODTÜ İşletme Bölümü/ ODTÜ İşletme Bölümü – Yüksek Lisans/ONARE Endüstriyel/ OLGUN ÇELİK, Manisa / ONUR AIR /ONUR AIR TECHNIC/ ORHİM /ORPAŞ – Ankara/ ÖZGÜRLER Trafik / ÖZGÖRKEY ÖZSER, İzmir  / ÖZLER Plastik 11

P

PAKİPEK – Bursa/PINAR Et/PINAR Otel –Erdek/PELSAN Aydınlatma/ Peker Şirketler Topluluğu /Peker Tekstil /PFİZER/Platform Akademi Eğitim/ POLİNER/PRAKTİKER/  Prestij Eğitim/  PROGEN – ÖZBUĞDAY /PÜRSAN 13

R

REAL / REMS/RİSUS/ ROCHE Diagnostic/ REE Rotary Eğitim Enstitüsü/ROKETSAN/RUDOLF DURANER 7

S

SARAN HOLDİNG/SARDUNYA Yemek/ SAPRO /SAUDER/ SEALY/ SCANIA, Türkiye / SECO TOOLS, İstanbul./SEM Swiss Otel Eğitim Merkezi/ SeminerX/SENA İnşaat/ SENSORMATİC

ŞEKER Piliç /SGS Gözetim/ ŞEN Piliç /ŞENOĞLU Otomotiv Honda, Antalya /SEYMEN ECZA DEPOSU- Ankara/ SEYMEN ECZA DEPOSU – Adana/ SİGORTAM NET/ Spina Bi Fida Derneği / SPİRİTO CREATİVO/SOYSAL Danışmanlık/

SUR Yapı/SUN CHEMICAL/ SUN EXPRES/SUYEM Eğitim/SYK Gümrük Danışmanlık 27

T

TAİ – Ankara/TEBA Tekstil/TESAN/ TEMPO Makine / TAV HOLDİNG ( TAV Bilişim, TAV İnsan Kaynakları, TAV Özel Güvenlik, HAVAŞ, BTA, ATÜ)/ TEPE Güvenlik/TKG Otomotiv/TRAKMAK/TELSAN / THYSSENKRUPP/

TED Dershaneleri, İstanbul / TEI Eskişehir/TIRSAN / TÜP Merserize /TURKOM Döviz / Türkiye İstatistik Kurumu –TUİK/TÜMSAŞ 1 7

U

UBİFRANCE Türkiye/ UNIFREE, Lefkoşa /UNDP Yetişkin Eğitim Programı/Uluslararası Rotray Vakfı (URV) 2420 Bölge İstanbul/Uluslararası Rotary Vakfı 2420 Bölge Eğitim Enstitüsü/Uluslararası Rotary Vakfı Vladivostok – Rusya/ Uluslararası Rotary Vakfı Rajkot – Hindistan 7

Ü

ÜMELSAN – Yalova 1

V

VİKO/ VİKO by PANASONIC/ VODAFONE / VİTEL/ VİZYONEKS Yazılım 5

Y

YEMEK SEPETİ COM/YETİŞKİN EĞİTİMİ ENSTİTÜSÜ – Ankara/YATAŞ/ YAPI KREDİ EMEKLİLİK/YÜKSEL TOHUM 5

Z

ZORLU 1

W

WİLO/WİKA/WISDOM Akademi/WORKITIVE Eğitim 4

7

7 Tepe Üniversitesi İşletme Bölümü/7 Tepe Üniversitesi İşletme Bölümü – Yüksek Lisans/  7 Tepe Üniversitesi Ticari Bilimler Fakültesi /  7 Tepe Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu / 7 Tepe Üniversitesi Girişimcilik Okulu 5

Toplam 279

Referans listesi güncellenme tarihi 29 Ekim 2019

1997 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun olduktan sonra Amerika’da Boston’da dil eğitimini tamamlamıştır. 1997 – 1998 yılları arasında Financial Times bünyesinde Türkiye’de organize edilen workshopların proje koordinatörlüğünü üstlenmiştir.

1998 yılında finans sektöründe Egebank’da Management Trainee pozisyonu ile başladığı görevine Bireysel Bankacılık Bölümü’nde devam etmiştir. Devam eden 8 yıl boyunca sırasıyla Alternatif Bank ve Finansbank’da ağırlıklı olarak Genel Müdürlük bünyesinde Alternatif Dağıtım Kanalları’nın satış yöneticisi olarak görev almıştır. 2011 yılında Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme Organizational Behavior Ana Bilim Dalı’ndan yüksek lisans derecesini almıştır. Yüksek lisans tezini Türkiye, Rusya ve Romanya karşılaştırmalı kurum kültürü ve liderlik tiplerinin kurum performansı ile ilişkisi üzerine yazmıştır.

2016 yılında Marmara Üniversitesi Yönetim ve Organizasyon bilim dalında “Kapalı ve Güçlü Ağlara dayalı Sosyal Sermayede Değişim: Türkiye Örgütsel Yaşamında İslami Sosyal Sermayenin Yapısal Evrimi” konulu doktora tezini veren Funda Kılıç’ın akademik araştırma alanını; kurum kültürü, şirket birleşme & devralmalarında çalışan tutumları, insan kaynakları yönetimi, network teori ve girişimcilik konuları oluşturmaktadır.

2015 yılından beri TÜBİTAK TÜSSİDE dış eğitmenlik görevini, 2016 yılından beri İstanbul Şehir Üniversitesi İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi Girişimcilik Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak akademisyenlik görevini, 2018 yılından beri de İTÜ Çekirdek bünyesinde start upların hızlandırılmış girişimcilik programında mentorlük görevini devam ettirmektedir.

Eda Türetken, 2006’da tamamladığı İTÜ Mühendislik eğitiminin ardından, yüksek lisansa yine İTÜ’de Exec. MBA on Marketing ile devam etmiş ve 2007’de tamamlamıştır. 2009’da İzmir’de bulunduğu dönemde başladığı DEU İngilizce İşletme, Pazarlama Anabilim dalı Doktora öğrenciliğine verdiği bir kaç sene aradan sonra ‘Coaching as a Change Agent’ isimli tezinin araştırma aşamasında devam etmektedir. Çeşitli ortak yazarlı kitapların bölümlerinde ve ortak yazarlı akademik makalelerde araştırma ve araştırdıklarını yazılı olarak aktarma ile de yer almaktadır.

Patron şirketlerinde ‘marketing’ üzerine çeşitli pozisyonlarda koordinasyon görevleri yapmış, ekipler yönetmiştir. Aynı zamanda organizasyon şeması oluşturmaktan, ERP sistemleri kurma ve adapte etmeye kadar, mühendislik alt yapısının sistem bakış açısıyla marketing kökeninin iletişim becerilerini birleştirdiği pozisyonlarla 13 sene kurumsal hayatta yer almıştır.

2014 yılında Erickson International’dan aldığı koçluk eğitimleri ile 2015 yılından bu yana Profesyonel Koç olarak öğrencilerden yöneticilere, ev hanımlarından girişimcilere kadar geniş bir yelpazede ‘insan’ ile aşkla çalışmaktadır.

2018 yılında tüm eğitim ve birikimini bir araya getirdiği İyi’leşme Platformu Eğitim ve Danışmanlık Ltd. isimli bir şirket kurmuş, kurucu koordinatörlüğün yanı sıra koç ve eğitimci olarak da bu yapıda yer almaktadır.

Altınbaş Üniversitesi’nde 2017’de Türkiye’de ilk defa açılan MBA alt derecesi Yönetici Koçluğu ve Mentorluk programına vesile olmuştur. Bu programın hem içerik hem de 40 kişiye yakın misafir hocanın akademik koordinatörüdür. Aynı zamanda Temel Koçluk ve Mentorluk Becerileri derslerinin hocası olarak bulunmaktadır. Yine aynı üniversitede açılan Öğrenci Koçluğu uzaktan eğitim programında ise yine aynı dersleri online olarak vermektedir.

EMCC Türkiye mentorluk projeleri akreditasyonu rolü dışında, senede 2 defa yapılan koçluk ve mentorluk zirvelerinde akreditasyon konulu panellerde moderatör olarak yer almış, bir diğer yandan akademik ve pazar araştırmaları çalışma gruplarında çeşitli projeleri yönetmiştir.

Kürşat Tuncel, 1970 yılında Ankara’da doğmuştur. 1991 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi (Mekteb-i Mülkiye) İşletme Bölümü’nden mezun olmuştur. Aynı yıl Sermaye Piyasası Kurulu’nun açmış olduğu yarışma sınavını kazanarak Uzman Yardımcısı olarak meslek hayatına başlamıştır. Kurul bünyesinde Ortaklıklar Finansmanı ve Kurumsal Yatırımcılar Daireleri’nde görev yaparak 1994 yılında Sermaye Piyasası Kurulu Uzmanı olarak atanmıştır. 1996 yılında Kurul’daki görevinin yanısıra Başbakan Başdanışman yardımcısı olarak da görev yapmıştır. Aynı yıl “Risk Sermayesi Finansman Modeli, Türkiye İçin Özgün Bir Model Önerisi” adlı ilk kitabı yayınlanmıştır. Kurul’daki çalışmaları kapsamında Türkiye’de Gayrimenkul Yatırım Ortaklıkları’na ilişkin ilk yasal düzenlemeleri yürütmüş ve bu konudaki SPK Tebliğ’ini kaleme almıştır. Takiben 1997 yılında “Gayrimenkul Yatırım Ortaklıklarının Türkiye Uygulaması” ve yine aynı yıl içinde bir ortak çalışma olan “Yatırım Fonları ve Türkiye Uygulaması” isimli finans alanındaki kitapları yayınlanmıştır.

1999 yılı başında Avrupa ve Amerika Holding bünyesinde gayrimenkul yatırımları konusunda danışman olarak çalışmaya başlamıştır. 2000 yılında Holding’in iştiraki olan İktisat Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nın kurucu genel müdürü olmuştur. 2001 yılı başında Doğuş Holding’de danışman olarak göreve başlamış ve akabinde 2001 yılından 2007 yılına kadar Doğuş-GE Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nın (Garanti GYO) genel müdürü ve yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmıştır. Doğuş ve Koray gruplarının ortaklığıyla geliştirilen Evidea projesi Architera’nın en iyi konut projesi ödülünü almıştır. 2001 ve 2002 yıllarında Ekotimes isimli aylık ekonomi dergisinde köşe yazıları yazmıştır. 2002-2008 yılları arasında yönetim kurulu üyeliği yaptığı Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği’nin 2002-2003 yıllarında Başkan Yardımcılığı’nı, 2003-2004 yıllarında ise Başkanlığı’nı üstlenmiş ve bu dönemde derneğin yanlızca GYO’ların değil tüm gayrimenkul yatırımcılarının bir platformu olmasına yönelik açılımı gerçekleştirmiştir. 2004-2007 yılları arasında eş zamanlı olarak Doğuş-GE GYO’nun iştiraki olan Romanya merkezli GKY Real Estate Investments S.A.’da icra kurulu üyesi olarak görev yapmıştır.

2008 yılında Standard Ünlü Co. Gayrimenkul Bölüm Direktörü unvanıyla çalışmaya başlamıştır. 2008-2009 döneminde kısmi zamanlı olarak bir İngiliz-Türk ortak gayrimenkul fonu olan Milestone Capital Partners’da icra kurulu danışmanı ve 2009-2010 döneminde ise Turkmall için GYO konusunda danışman olarak görev yapmıştır. 2010 yılı Mayıs’ında Ağaoğlu Şirketler Grubu’na Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak katılmış ve yaklaşık bir milyar dolarlık bir satış bütçesinin sorumluluğunu üstlenmiştir. Bu dönemde Ali Ağaoğlu’nun bizzat gözüktüğü ve “10 bin peşin daire senin” unutulmaz sloganıyla hatırlanan kampanyayı yönetmiş ve yanlızca üç hafta içerisinde 1.900 konut satarak Türkiye rekoruna imza atan ekibe liderlik etmiştir. Reklam kampanyası Effie pazarlamada etkinlik ödülü almıştır. Capital Dergisi tarafından 2010 yılında Türkiye’nin en iyi 25 pazarlamacısı arasında gösterilmiştir. 2011 başında Ukra İnşaat’ın CEO’su olarak göreve başlamıştır. Bir yıl içerisinde TV reklamları, sponsorluklar ve agresif pazarlama kampanyaları ile Ukra İnşaat’ın satışlarını %200 oranında yükselterek, IPSOS verilerine göre şirketi en bilinen ilk beş inşaat şirketi arasına sokmayı başarmıştır.

Kürşat Tuncel’in 2012 yılında, “Satış Küpü, Günümüzün Pazarlama Stratejileri Işığında Etkili Satış Taktikleri”, 2013 yılında “Y Kuşağı Satıcılar İçin, 140 Karakterde Satış”, 2014 yılında “Satış Performansını Artırmanın En Etkili Yolu; Satış Koçluğu”, 2015 yılında “Profesyonel Gayrimenkul Yatırımı” ve “Kulağına Küpe; Satış ve Başarı Üzerine Denemeler”, 2017 yılında ise “Tek Vuruşta Satış 1, Taktik Satış Becerileri” ve “Tek Vuruşta Satış 2, Temel İkna Stratejileri” isimli kitapları yayınlanmıştır. Tuncel, 2017 yılında University of London’da British Hypnotheraphy Research and Training School tarafından verilen eğitimi tamamlayarak Ericksonian Hypnotheraphy and Counselling Practitioner diploması almıştır. Satış, pazarlama ve gayrimenkul üzerine çok sayıda dergide yüzün üzerinde makalesi yayınlanmıştır. Tuncel, aynı zamanda GYODER Yüksek İstişare Kurulu üyesi ve SPK gayrimenkul değerleme uzmanlığı, SPK ileri düzey portföy yöneticiliği ve türev araçlar lisanslarına da sahiptir.

1982 İstanbul doğumlu olan Ezgi Uzel Aydınocak, lisans eğitimini 2004 yılında İstanbul Üniversitesi Ulaştırma ve Lojistik Bölümü’nde tamamladıktan sonra, yüksek lisans eğitimine SUNY Maritime College’ta Uluslararası Taşımacılık Yönetimi Yüksek Lisans Programında devam etmiştir. Bu süreç dahilinde deniz konteyner taşımacılığı yapan bir lojistik firmasında satış danışmanı olarak görev alan Ezgi Uzel Aydınocak, 2007 yılında yüksek lisans eğitimini tamamlayarak mezun olduğu okulda öğretim görevlisi olarak görev yapmaya başlamıştır. Ezgi Uzel Aydınocak, 2008 yılında başladığı Yeditepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İngilizce İşletme Doktora Programı Pazarlama alanında doktora programını 2013 yılında tamamlamış, aynı yıl Yardımcı Doçent’lik ünvanını alarak Beykoz Lojistik Meslek Yüksek Okulu’nda göreve başlamıştır. 2017 yılında Pazarlama alanında Doçent’lik ünvanı alan Ezgi Uzel Aydınocak Beykoz Üniversitesi İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi Lojistik Yönetimi Bölüm Başkanı olarak görevini sürdürmektedir.

Ezgi Uzel Aydınocak Lojistik Yönetimi, Depolama, Tedarik Zinciri Yönetimi, Lojistik Mevzuatı, Satış Yönetimi, Pazarlama Yönetimi, Operasyon Yönetimi ve Proje Yönetimi gibi derslerin yanı sıra halen uzak eğitim sistemi içerisinde SUNY Maritime College için İthalat/İhracat Yönetimi, Mikroekonomiye Giriş, İşletmeye Giriş, Finansal Muhasebe, Ulaştırma İşletmelerinde Maliyet Muhasebesi, Kar-Zarar Analizi, Tedarik Zinciri Yönetimi, İntermodal Taşımacılık, Kültürlerarası Yönetim, Filo Yönetimi, Tedarik Zinciri Yönetimi, Satın Alma ve Tedarikçi İlişkileri gibi çeşitli alanlarda da uzaktan eğitim yoluyla dersler vermektedir.

T.C. Ulaştırma Bakanlığınca ÜDY, ODY, SRC ve TMGD (ADR, RID, IMDG) eğitimleri vermeye yetkili olan Ezgi Uzel Aydınocak, aynı zamanda ADR Konvansiyonu kapsamında Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı belgesine sahip olup bu alanda sektörel eğitimler ve danışmanlık hizmeti vermektedir.

Doç.Dr. Murat BASKAK, 20.2.1967 İstanbul’da doğmuştur. 1978’de 50. Yıl Süheyla Artam İlkokulu’nu, 1981’de Gaziosmanpaşa Ortaokulu’nu, 1984’te Kabataş Erkek Lisesi’ni bitirmiştir. 1988’de İ.T.Ü. İşletme Fakültesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuş, 1991’de İ.T.Ü. Fen Bilimleri Enstitüsü Endüstri Mühendisliği Yüksek Lisans Programı’nı tamamlamıştır. 1991’de aynı programda doktora öğrenimine başlayan BASKAK, “Çok Modelli/Ürünlü Montaj Hatlarının Dengelenmesi İçin Yeni Bir Model ve Çözüm Yöntemi” adlı doktora tezini Mayıs-1998’de sunarak, “Doktor” ünvanını almıştır. 2015 yılında Üretim Yönetimi alanında “Doçent” ünvanını almıştır. İ.T.Ü. İşletme Fakültesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde 1989-1998 yılları arasında Araştırma Görevlisi olarak görev yapmıştır. 1998 Aralık ayından bu yana ise aynı bölümde Öğretim Üyesi olarak görev yapmaktadır. Çeşitli zaman aralıklarında toplam 5 yıl bölüm başkan yardımcılığı ve 1 yıl dekan yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur.

2005 yılından beri İ.T.Ü. Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde İşletme ve Teknoloji Yönetimi Anabilim Dalı Başkanlığını yürütmektedir. İTÜ Sürekli Eğitim Merkezi İTÜSEM’de “Lojistik, Satınalma ve Tedârik Zinciri Yöneticiliği Sertifika Programı’nın 2008 yılından beri koordinatörü olarak görev yapmaktadır. Üretim Planlama ve Kontrol, Bakım Yönetimi, Stok Yönetimi, Depo Yönetimi, Satınalma Yönetimi, Yeşil ve Tersine Lojistik konularında çalışmaktadır. “Stratejiden Uygulamaya Tesis Tasarımı” ve “Üretim Plânlama ve Kontrol” başlıklı birer kitabı, ulusal ve uluslararası makaleleri ve bildirileri vardır. Çeşitli konularda verdiği eğitim seminerleri ve uygulama projesi çalışmaları olan BASKAK, İngilizce bilmekte olup evli ve bir kız çocuk babasıdır.

Genel İşletme ve Pazarlama; Pazarlamada İnnovasyon, Bütünleşik Pazarlama İletişimi;Yönetim Stratejileri Geliştirme; Satış ve Satış Yönetimi; Bayii ve Kanal Yönetimi;Liderlik Becerileri Geliştirme Etkin Ekip Yönetimi; Takım Yaratmak; Takımdaşlık, Kurumdaşlık; Reklâmcılık ve Tanıtım; Halkla İlişkiler Stratejileri; İletişim İlkeleri ve Stratejileri Geliştirme konularında uzmanlaşmıştır.

30 yılı aşkın bir süredir; “Uluslararası Eğitim, Özel Eğitim Programları, Geniş Ölçekli Toplantı Organizasyonları, Uluslararası Tanıtım, Ürün/Marka Konumlandırma, Ürün Ulusal/Uluslararası Lansmanı, Uluslararası Şarkı, Karikatür ve Güzellik Yarışmaları”…gibi farklı alanlarda deneyim sahibidir.

Promosyon Müdürlüğü, Pazarlama ve Reklâm Müdürlüğü, Tanıtım Direktörlüğü, Kurumsal İletişim Direktörlüğü, İletişim Danışmanlığı gibi farklı görevlerde ve kurumlarda çalışmasından dolayı Türk tüketici alışkanlıkları ve medyası hakkında geniş bilgi birikimi sahibidir.

Ayrıca, T.C. Başbakanlık Aile Araştırma Kurumu için “Türkiye’de Televizyon ve Aile” gibi başarılı araştırma projeleri hazırlamış olup, başkaca proje konuları da; Fizibilite Analizleri ve Pazarlama Stratejilerini Geliştirme, Kültürel Alanların Pazar Araştırmaları, Kurumsal İletişim ve Uluslararası Eğitim Kurumları’nı kapsamaktadır.

1984 yılında İstanbul’da doğmuştur. Şehremini Lisesi ardından Trakya Üniversitesi Biyosistem Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. Televizyonculuğa öğrencilik yıllarında TRT Tepebaşı stüdyolarında part time çalışarak başlamıştır. TRT’den gelen teklif üzerine TRT spiker ve sunucularından özel sunuculuk dersleri almıştır. Kariyerine spiker olarak devam etmek istemiş ve Başkent İletişim Bilimleri Akademisinde spikerlik-sunuculuk eğitimi almıştır. Ulusal Kanal’da uzun süre editör-haber spikeri olarak çalışmış, gündüz bültenlerini ve hafta sonu ana haber bültenlerini sunmuştur. Dönem dönem kültür sanat, spor ve politika programları sunmuş, çok sayıda şiir ve belgesel seslendirmiştir. Kendi hazırladığı çevre haberlerinden oluşan YEŞİL BÜLTEN programını TRT 2 için hazırlayıp sunmuştur. SKYTÜRK’te ÇEVRE VE İNSAN, TGRTHABER’de Elit Yaşam programlarını sunmuştur. Best Fm’de kısa bir süre Konuşan Türkiye programı’nın editörü olarak çalışmıştır.

Teklif üzerine Habertürk’e geçerek, kanalda Gece spikeri olarak gece bültenleri ve sabah Gün Başlıyor programlarını sunmuştur.

Sunuculuk dışında çok sayıda belgesel yapım ekibinde ve seslendirme projesinde yer almıştır. Habertürk’ten sonra televizyona ara verip kurumsal çalışma hayatına geçmiş ve Medya ilişkileri ve Reklam Müdürü pozisyonlarında görev almıştır. Medya Mektebi’nde yeni nesil sunuculuk teknikleri ve beden dili üzerine eğitimler almıştır. Basılmak için doğru zamanı bekleyen bir romanı, çok sayıda şiir ve denemeleri bulunmaktadır.

1964 Erzurum doğumlu. Yabancı dil öğretimi lisans mezuniyetinden sonra “Öğrenen örgütler”le ilgili yaptığı doktora teziyle 1999 yılında doktor ünvanını aldı. 2006 yılında doçent, 2011 yılında eğitim yönetimi, teftiş, planlama ve ekonomisi anabilim dalında profesör oldu. Binlerce lisans, yüzlerce yüksek lisans ve onlarca doktora öğrencisi yetiştirdi. Bu zamana kadar büyük bir holding’in eğitim ve yönetim danışmanlığını yürüttü. Ülkemizin bir çok ilinde sektörel eğitim ve yönetim konularında seminerler verdi, sertifika programlarında eğiticilik yaptı. 3 yıl uzaktan eğitim yoluyla yüksek lisans eğitmenliği yaptı. Farklı üniversitelerde anabilimdalı başkanlığı, bölüm başkanlığı, dekanlık, rektör yardımcılığı görevlerinde bulundu. Üniversiteler arası kurul üyeliği yaptı. Fransızca, İngilizce ve orta düzeyde ispanyolca bilmektedir.

Öğrenen örgütler, değişim yönetimi, etkili yönetim ve liderlik, etkili sınıf liderliği ve eğiticilerin eğitimi konularında uzun yıllara dayalı bir birikime sahiptir.